27 Ocak 2022

Gösterim: 5846

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

 

Ülkemiz ve dünyamız küresel salgınlar, ekonomi ve paylaşım sorunları ile birlikte alışık olduğumuzun çok dışında bir dönem sürerken Bandırma Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültemizde Dekan olarak görevime başladım. Lisans ve lisansüstü eğitimin ve kavramsal olarak tek başına eğitimin yeniden tanımlanmak zorunda kalındığı bu dönemde ülkemizin en genç üniversitelerinden birinde görev almaktan çok mutluyum. Sağlık hizmetinin ve meslek olarak sağlık personeli olmanın değerinin bu kadar arttığı bir dünyada bu görevi almak bana ve yönetici arkadaşlarıma hem önemli bir sorumluluk hissi hem de kıvanç veriyor.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, “Geleceğe Açılan Köprü” misyonuyla 23 Nisan 2015 tarih ve 29335 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 6640 sayılı Kanun ile kurulmuş olup yirmi üç yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Balıkesir Üniversitesi’nden devralınan eğitim kurumları ile akademik hayatına başlamıştır. 23 Nisan 2015 tarih ve 29335 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 6640 sayılı Kanun ile Balıkesir Üniversitesine bağlı bulunan Bandırma Sağlık Yüksekokulu, fakülteye dönüştürülmüş adı ve bağlantısı değiştirilerek Sağlık Bilimleri Fakültesi olmuştur. Fakültemizde; Hemşirelik Bölümü, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Sağlık Yönetimi Bölümü ve Sosyal Hizmet bölümleri bulunmaktadır.  

Amacımız, mesleğini ülkemizde ve tüm dünyada eksiksiz, kusursuz ve vicdanıyla yapabilecek sağlık profesyonelleri yetiştirmek ve genç bilim insanlarına akademik anlamda üretime katkı sağlayan bilimsel çalışmalar ve buluşlar geliştirmeye uygun ortamlar sağlamaktır. İlhamımız ve üslubumuzu, bireyin ve ulusumuzun ihtiyaçlarının yanı sıra, geleneklerimiz ve bilimin ve kalitenin evrensel kuralları belirleyecektir. Tüm akademik ve idari personelimiz ve elbette en önemlisi öğrencilerimiz için eşit, adil ve mutlu bir çalışma ortamı yaratmak en önemli hedefimiz olacaktır.    

Tüm akademik ve idari personelimiz adına başarılı bir eğitim süreci geçirmenizi diliyorum.

 

Prof. Dr. Oktay ERAY

Dekan V.